Giyilebilir Teknolojiler

 

Giyilebilir teknolojiler kategorisinde, yaşam kalitesini artırmak amacıyla tasarlanmış Google Glass, akıllı saat, gözlük, bileklik ve farklı sektörler için geliştirilmiş diğer güncel giyilebilir teknoloji ürünleri, giyilebilir cihazlar, ilgi çekici uygulamalar ve benzeri araçları inceleyebilirsiniz.

 

Stresi Kontrol Altına Alan Akıllı Bileklik: WellBe

 

Akıllı bileklik WellBe, kalp atışlarını takip ederek stres seviyesini ölçüyor ve kullanıcısına rahatlama önerileri veriyor. Giyilebilir teknoloji pazarı her geçen gün yeni birçok ürünle hızla büyürken, en çok dikkat çeken teknolojilerin ise sağlıkla ilgili olduğu görülüyor...

 

 

 

 

 

 

Hyundai Akıllı Saat Uygulaması: Blue Link

 

Hyundai, akıllı saat uygulaması Blue Link ile giyilebilir teknolojilerden faydalanarak, araç sahiplerine kolaylıklar sağlamayı amaçlıyor.

 

Hyundai, geçtiğimiz Ocak ayında Las Vegas’ta gerçekleşen Uluslararası Tüketici Elektroniği Fuarı’nda, akıllı saatlerle uyumlu olması için güncellenmiş Blue Link uygulamasını tanıttı. Hyundai sahipleri, Blue Link App 3.0 olarak adlandırılan bu uygulamayı, akıllı telefonlarının yanı sıra artık akıllı saatleri ile de kullanabilecek. Blue Link akıllı saat uygulaması ile kullanıcılar araçlarını uzaktan kontrol edebilecek; araç kapıları uzaktan kilitlenip açılabilecek, araç çalıştırılıp durdurulabilecek ve kalabalık park alanlarında araç kolaylıkla bulunabilecek.

 

Bu Gözlük Sizi Yüz Tanıma Sistemlerinden Koruyor!

 

Yüz tanıma sistemlerinin neden olduğu özel hayat ihlallerinin önüne geçilmesi amacıyla otomatik tanıma yazılımlarından koruyan bir gözlük geliştirildi. Her geçen gün gelişen yüz tanıma sistemleri özel hayatın gizliliğinin ihlali konusunda soru işaretlerini beraberinde getirirken, sürekli izleniyor ...

 

 

 

Apple Watch Uygulamaları

 

Apple’ın ilk giyilebilir teknoloji ürünü olan Apple Watch özellikleri ve uygulamalarıyla dikkat çekiyor. Apple, geçtiğimiz günlerde son zamanların en dikkat çeken giyilebilir teknoloji cihazı olan Apple Watch’un tanıtımını gerçekleştirdi. Apple Watch, Apple Watch Sport ve Apple ...

 

 

 

 

Pornhub’dan Alternatif Enerji Kaynağı: Wankband

 

Giyilebilir teknolojiler büyük bir hızla gelişiyor ve popüler hale geliyor. Bunun sonucunda, farklı alanlarda geliştirilen giyilebilir teknolojilere şaşırmaz hale geldiğimizi düşünürken Pornhub yeni bir cihazla ortaya çıktı. Daha önce Pornhub Creative Director Challenge  adlı yarışmasıyla büyük ses getiren porno sitesi, bu kez de giyilebilir teknolojiler konusunda bir çıkış yaptı ve mastürbasyon yapanlara hitap eden Wankband adındaki giyilebilir cihazı teknoloji dünyasıyla tanıştırdı.

 

Wankband, tekrar eden aşağı yukarı hareketlerle çalışıyor. İçerisinde bulunan bir ağırlığın hareketi algılamasıyla çalışan bileklik, kinetik enerjiyi elektrik enerjisine dönüştürüyor ve bu enerji daha sonra elektronik cihazları şarj etmek için kullanılabiliyor. Kullanıcı, cihazın üzerinde bulunan ekranda elde ettiği enerjiyi görebiliyor.

 

Dünyaca ünlü marka Ralph Lauren geçen ay tanıtığı Polo Tech Shirt’ü ile giyilebilir teknoloji ürünlerine bir yenisini ekledi.

 

Ralph Lauren geçtiğimiz ayın sonunda, akıllı Polo tişörtü ile giyilebilir teknolojiler sektöründeki yerini aldı. Tişört markanın tanıdığınız tarzının biraz dışına çıkmış. Aslında bir sıkıştırma tişörtü olan bu ürünün içinde kalp ritmi, stres seviyesi gibi biyolojik ve fizyolojik verileri okuyabilen sensörler bulunuyor.

 

Bu veriler akıllı telefonunuzla uyumlu çalışarak bilgileri telefonunuza aktarılabiliyor. Sporcuları hedef alan bu tişört insanların genel sağlığını geliştirmesine ve spor yapmasına destek olmayı amaçlıyor. Tenis hayranlarının Amerika Açık Tenis Turnuvası’nda görme fırsatı elde ettiği Polo Tech Shirt, ünlü tenisçi Marcos Giron tarafından denenmiş

 

 

 

Duruş bozuklukları için teknolojik bir çözüm olarak tasarlanan UpRight ile alışkanlıklarınızı değiştirebilir, bel ve sırt ağrılarınızdan kurtulabilirsiniz.

 

Bilgisayar ve akıllı cihazların kullanımının yaygınlaşması, bazı sağlık sorunlarını da beraberinde getirdi. Telefon, tablet kullanırken ve masa başında çalışırken dikkat edilmeyen oturma pozisyonu da bel ve sırt ağrılarının en önemli sebeplerinden biri. Bu sorunun çözümü ise yine teknoloji ile birlikte geliyor.

 

Dik oturmayı unutanlar için tasarlanan giyilebilir teknoloji UpRight, duruş alışkanlığınızı değiştirmeyi hedefliyor. Bel omurları üzerine yerleştirilen cihaz öne eğilerek oturduğunuzda, arkanıza gereğinden fazla yaslandığınızda ya da uzun süre hareketsiz kaldığınızda yumuşak titreşimlerle sizi uyarıyor.